W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Podzielcie się informacją

Policjant z komendy w Siemiatyczach w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę Forda. 44-letni amator jazdy na podwójnym gazie miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu oraz brak uprawnień do kierowania. Funkcjonariusz zwrócił na niego uwagę podczas zakupów. Gdy po chwili zobaczył, że mężczyzna od którego czuł alkohol odjechał samochodem, jego reakcja była natychmiastowa. Ruszył za nim, o wszystkim informując bialską Policję.

Do zdarzenia doszło w środę (09.11)po godzinie 20.30 na terenie gminy Janów Podlaski. Policjant Komendy Powiatowej w Siemiatyczach, będąc na zakupach, zwrócił uwagę na jednego z klientów, od którego wyraźnie wyczuł alkohol. Kiedy po chwili zauważył, że ten sam mężczyzna wsiadł za kierownicę osobowego Forda i odjechał, reakcja policjanta, pełniącego na co dzień służbę na stanowisku dyżurnego, była natychmiastowa. Zadzwonił na numer alarmowy ruszając też na nieodpowiedzialnym kierowcą.

W miejscowości Stary Pawłów uniemożliwił mu dalszą jazdę do momentu, kiedy na miejsce dotarli policjanci janowskiego komisariatu. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą osobówki siedział 44-letni mieszkaniec tej gminy. Badanie wykonane przez mundurowych potwierdziło w jego organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo 44-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Zostały mu one bowiem zatrzymane pod koniec października br., w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wówczas urządzenie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

Apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski

Foto: KMPSP Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Janów Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.