W całym województwie skontrolowano ponad 1800 kierujących

W całym województwie skontrolowano ponad 1800 kierujących

Idźcie i siejcie ;)

„Kaskadowy pomiar prędkości” to działania przeprowadzone wczoraj przez policjantów ruchu drogowego na drogach Lubelszczyzny. Policjanci zwracali szczególną uwagę na przypadki przekraczania obowiązujących ograniczeń, bowiem to właśnie prędkość, jest jedną z głównym przyczyn wypadków drogowych. Podczas akcji policjanci skontrolowali ponad 1800 kierujących, ujawniając ponad 1700 przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

W 2019 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1150 wypadków, w następstwie, których 171 osób zostało zabitych, a 1244 doznało obrażeń. Do wielu tragicznych w skutkach wypadków dochodzi wskutek nadmiernej prędkości. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie podróżującym, przy dużych prędkościach.

Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze zwracali uwagę na tych kierujących, którzy w rażący sposób przekraczają dozwoloną przepisami prędkość. Miejsca statyczne kontroli prędkości wystawione były kaskadowo, a wyznaczone zostały w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Do akcji zaangażowano także policjantów z zespołów pn. „SPEED”.

Łącznie podczas akcji policjanci ruchu drogowego skontrolowali w całym województwie ponad 1800 kierujących,  ujawniając ponad 1700 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Za złamanie obowiązujących przepisów policjanci zatrzymali 36 kierującym uprawnienia do kierowania, z tego   34 –  z powodu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Podczas policyjnych działań funkcjonariusze, oprócz kontroli prędkości, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa, czy stan techniczny pojazdów.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

Policja Lubelska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.