W Białej Podlaskiej powstanie stacjonarne miasteczko ruchu drogowego
AutoMoto Z Białej Podlaskiej

W Białej Podlaskiej powstanie stacjonarne miasteczko ruchu drogowego

Wiadomo już jak będzie wyglądało pierwsze w Białej Podlaskiej stacjonarne miasteczko ruchu drogowego wraz ze strefą rekreacyjną, które powstanie na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ulicy Orzechowej.

Na miasteczku wykwalifikowani pracownicy WORD  będą uczyć najmłodszych, zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, a także odbywać się tam będą m.in. egzaminy na kartę rowerową. Miasteczko odzwierciedla rzeczywisty ruch uliczny, wyposażone będzie między innymi w asfaltowe jezdnie oraz chodniki. Na terenie miasteczka znajdą się także mini przejazd kolejowy, odpowiednie oznakowanie, oznaczenie stref zamieszkania czy przejść dla pieszych. Nie zabraknie także sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu. Pomysłodawcą projektu jest Dyrektor WORD-u Igor Dzikiewicz. A wsparcie dla tej inwestycji zadeklarował Marszałek Województwa Lubelskiego.

Aktualnie trwają prace nad dokumentacją techniczną. Przetarg zostanie ogłoszony w IV kwartale bieżącego roku, a prace zostaną zakończone w 2020 roku. Będzie to jedna z największych inwestycji bialskiego WORD w historii Ośrodka.

 

Źródło: WORD Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.