Fotorelacja Sport Terespol

VIII Szachowe Grand Prix Terespol runda 1

Pierwszą sesję zimową rozegraliśmy w niedzielę 11 marca br. tradycyjnie w sali konferencyjne przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu. Turniej zgromadził 40 uczestników z Terespola, Międzyrzeca Podl., Białej Podl.,  Sarnak, Konstantynowa ,Łomaz,  Przychodów i Lublina.

Wyniki sesji przedstawiają się następująco:

  1. Marek Uściński –  Łomazy
  2. Grzegorz Olichwirowicz –  Biała Podl.
  3. Jakub Niczyporuk – Konstantynów
  4. Wiktor Kukawski  – Miedzyrzec Podl.
  5. Marek Prokopiuk  – Terespol
  6. Marcin Dudek – Terespol
  7. Janusz Sałtrukiewicz – Terespol
  8. Karolina Sacharczuk – Sarnaki
  9. Leon Kupryś – Terespol
  10. Hanna Nurzyńska – Międzyrzec Podl.

W poszczególnych kategoriach mieliśmy następujące wyniki:

Dziewczęta:

1. Karolina Sacharczuk – Sarnaki, 2. Hanna Nurzyńska – Międzyrzec Podl., 3. Joanna Szymańska – Sarnaki

Chłopcy do 12 lat:

1. Karol Petruczenko  – Miedzyrzec Podl., 2. Mateusz Pastuszuk – Terespol, 3. Andrzej Pietkiewicz – Biała Podl.

Młodzież do lat 18:

1. Olichwirowicz Grzegorz  Biała Podl., 2. Jakub Niczyporuk  Konstantynów, 3. Wiktor Kukawski  Miedzyrzec Podl., 4. Marek Prokopiuk  Terespol

W kategorii open najlepsi byli:

1. Marek Uściński  Łomazy, 2. Marcin Dudek  Terespol, 3. Janusz Sałtrukiewicz  Terespol

W turnieju wzięło udział aż 20 szachistów z Terespola, w tym 12 uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu.

Całe zawody przebiegały w miłej i rodzinnej atmosferze. Partie były zacięte i ciekawe. Wysokie miejsca zajęli nestorzy terespolskich szachów Leon Kupryś i Janusz Sałtrukiewicz, który już kolejny raz przed rozpoczęciem zawodów dał koncert na harmonijce ustnej.

Swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, wśród grających był też Marek Uściński Radny Powiatu Bialskiego.

Chciałbym tu dodać, że na turniej przychodzą lub przyjeżdżają całe rodziny, by obserwować w grze swoje pociechy, stąd za niedługi czas do naszego grand prix będziemy dopisywali przydomek „Rodzinny” aby uwypuklić wyjątkowość turniejów w Terespolu!!!

Całość zawodów sędziował Marek Ferens przy wydatnej pomocy Jarka Nurzyńskiego, który dysponuje „wypasionym sprzętem audio-wideo”, dzięki temu możemy szybko i  sprawnie przeprowadzać turnieje!

Tak jak często wspominam nasze Grand Prix nie mogłoby się odbyć, gdyby nie pomoc wielu nam życzliwych osób, wymienię tu niektórych: Jacek Danieluk, Łukasz Pogorzelski, Waldek Bujalski, Tomek Niedźwiedziuk, Wojtek Gałabuda, Magda Nurzyńska i inni . Dzięki temu główni organizatorzy w osobach Sławka Leszka i Marka Ferensa z klubu MOK „Debiut” Terespol mają mniej pracy, zawody przebiegają sprawnie, jest dużo nagród, są medale i dyplomy, a w konsekwencji mamy wspaniałą atmosferę, jakiej nie mają chyba żadne zawody w powiecie bialskim!

Ps. Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych czynnie uczestniczą w zawodach Bialskiej Ligi Szachowej. Ostatnio byliśmy na turnieju w Konstantynowie.

17 marca byliśmy w Miedzyrzecu Podl. a następnie wybieramy się jeszcze do Sarnak, Rokitna i na zakończenie cyklu do  Roskoszy, gdzie w przepięknym pałacu czeka nas prawdziwa „roskosz szachową”, czyli podsumowanie cyklu z super nagrodami i innymi atrakcjami!!!

Tekst i foto: Marek Ferens

« 1 z 2 »
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.