policja biała podlaska

Uwierzyła, że rozmawia z pracownikiem banku

Podzielcie się informacją

Ponad 15 tysięcy złotych przelała mieszkanka Białej Podlaskiej na konto podane przez oszusta. Podczas telefonicznej rozmowy sprawca przekonał ją, że środki na jej koncie są zagrożone i trzeba przekazać je na nowo utworzony rachunek bankowy. Następnego dnia bialczanka zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Wówczas sprawę zgłosiła na Policję. Apelujemy o rozwagę podczas wykonywania operacji finansowych.

Do bialskiej komendy zgłosiła się 62-letnia mieszkanka miasta. Z jej relacji wynikało, że została oszukana. Kobieta oświadczyła, że dzień wcześniej zadzwonił do niej nieznajomy mężczyzna podający się za pracownika banku.

Twierdził, że dzwoni z działu technicznego, departamentu ochrony finansowej. Mężczyzna oświadczył, że doszło do próby włamania na jej konto i sprawca prawdopodobnie ma do niego dostęp. Dlatego jedyną możliwością by uniknąć włamania, a tym samym straty finansowej jest założenie nowego konta na dane pokrzywdzonej.

Choć początkowo zgłaszająca miała obawy mężczyzna przekonał ją do takich działań. Dodatkowo czujność pokrzywdzonej uśpił fakt, że numer, który pojawił się na wyświetlaczu jej telefonu to numer infolinii należącej do jej banku. Sprawca dodatkowo uprawdopodobnił też swoją historię umawiając się na podpisanie dokumentów z pokrzywdzoną w placówce bankowej.

Kobieta wierząc, że rozmówca działa na jej korzyść postępowała zgodnie z jego wskazówkami. W efekcie przelała ponad 15 tysięcy złotych na podany przez sprawcę numer konta. Kiedy następnego dnia zgłosiła się do placówki bankowej dowiedziała się, że padła ofiarą oszustów. Jej konto było puste, nie miała też drugiego numeru rachunku, o którym zapewniał ją telefoniczny rozmówca. Wówczas postanowiła zgłosić sprawę na Policję.

Teraz funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą podejmują czynności mające na celu zablokowanie przelanych środków, poszukują też sprawców. Apelujemy również o szczególną ostrożność podczas realizacji operacji finansowych. Oszuści cały czas modyfikują metody działania i wykorzystują każdą okazję by wyłudzić oszczędności.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.