komenda miejska policji w Białej Podlaskiej
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Uwaga na grasujące złodziejki

Bialscy policjanci poszukują dwóch kobiet, które okradły 77-letnią mieszkankę miasta. Nieznajome weszły do mieszkania pod pretekstem pozostawienia wiadomości do sąsiada. Wykorzystując nieuwagę kobiety ukradły jej oszczędności. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę ponad 5 tys. złotych. Policjanci apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie do nieznajomych osób.

Do zdarzenia doszło na początku stycznia br. na terenie Białej Podlaskiej. Do 77-letniej mieszkanki miasta przyszły dwie nieznajome. Kobiety twierdziły, że potrzebują pomocy. Chciały zostawić wiadomość dla sąsiada z bloku, którego rzekomo nie zastały.  Jednak o napisanie kartki z informacją poprosiły 77-latkę. Po tym wspólnie opuściły mieszkanie podchodząc do skrzynki na listy. Nieznajome tam właśnie miały wrzucić napisaną wiadomość.
Kobieta początkowo nie wiedziała, że doszło do kradzieży. Cała sprawa wyszła na jaw, wiele dni po zdarzeniu, kiedy pokrzywdzona zajrzała do portfela z oszczędnościami. Wówczas zorientowała się, że zginęło z niego ponad 5 tys. złotych, a ona padła ofiarą kobiet, którym chciała pomóc. 77-latka  całą sprawę zgłosiła organom ścigania. Teraz sprawczyń szukają bialscy policjanci.
Apelujemy o zachowanie ostrożności przy wpuszczaniu do mieszkań osób nieznajomych. Pamiętajmy, że oszuści stosują różne metody aby uśpić naszą czujność i przekonać o autentyczności sytuacji, w której się znaleźliśmy.
Źródło: POLICJA
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.