Uszkodzili scenę na Placu Wolności

Uszkodzili scenę na Placu Wolności

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci ustalili sprawców uszkodzenia sceny artystycznej ustawionej w centrum miasta. Okazało się, że to grupa nastolatków postanowiła dla zabawy „skakać” po aluminiowej konstrukcji uszkadzając ją.  Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł. Teraz losem nastolatków zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W połowie lipca br. dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o uszkodzeniu aluminiowej konstrukcji sceny artystycznej, która znajduje się na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Nieznani sprawcy wykorzystując fakt złożenia konstrukcji złamali dwie belki aluminiowe dachu. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 2 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli zapis miejskiego monitoringu, na którym widoczny był moment zdarzenia. Policjanci ustalili personalia czterech osób widocznych na nagraniu. Okazało się, że to mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 14-16 lat.

Nastolatkowie, z którymi rozmawiali już stróże prawa przyznali, że dla zabawy weszli na dach złożonej już konstrukcji. Zjeżdżali z niego i „robili fikołki” skakali też po dachu. Dopiero, gdy  usłyszeli trzask zeszli ze sceny.

Teraz sprawą nastolatków zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.