Uszkodził samochód, bo należał do matki jego byłej dziewczyny

Uszkodził samochód, bo należał do matki jego byłej dziewczyny

Idźcie i siejcie ;)

Za uszkodzenie mienia odpowie 19-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o zarysowanie karoserii samochodu osobowego marki Audi. Do zdarzenia doszło w połowie lipca br., a powodem zachowania sprawcy miał być fakt, że pojazd należy do matki jego byłej dziewczyny.  O dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie lipca br. dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o uszkodzeniu samochodu osobowego marki Audi. Z relacji zgłaszającej wynikało, że poprzedniego dnia pozostawiła auto na parkingu osiedlowym. Kiedy następnego dnia zobaczyła samochód okazało się, że nieznany sprawca zarysował ostrym przedmiotem karoserię samochodu. Z audi zginęły również obydwie tablice rejestracyjne, za to na dachu pozostawiona była butelka po piwie. Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na kwotę 1600 zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o zniszczenie mienia. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Młodzieńca zatrzymano do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał się do winy. Oświadczył, że tego wieczoru był pod wpływem alkoholu. Wówczas poszedł pod blok swojej byłej dziewczyny. Tam zauważył zaparkowane audi należące do jej matki. Początkowo zdjął i uszkodził tablice rejestracyjne. Następnie zarysował bok pojazdu.

Wczoraj 19-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.