Uszkodził dach, oblał elewację benzyną i groził domownikom
Kronika policyjna Leśna Podlaska

Uszkodził dach, oblał elewację benzyną i groził domownikom

Za kierowanie gróźb karalnych oraz uszkodzenie mienia odpowie 50-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o wtargnięcie na jedną z posesji w gminie Leśna Podlaska. Sprawca rzucając kamieniami w dom uszkodził dach budynku. Groził też mieszkańcom posesji oraz oblał ich dom benzyną. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy, tymczasowy areszt.

    Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie gminy Leśna Podlaska. Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o tym, że mieszkaniec Białej Podlaskiej wtargnął na posesję swoich znajomych obrzucając ich dom kamieniami. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ dach budynku. Dodatkowo z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca groził domownikom. Po tym oblał elewację ich domu benzyną.

   Na miejsce natychmiast skierowany został patrol Policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie oraz zatrzymali awanturnika, który próbując uniknąć odpowiedzialności zbiegł z miejsca zdarzenia.

   Zatrzymany 50-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej znany był domownikom. W chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 50-latka Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.