Usiłował wyprowadzić z Polski kradzioną naczepę

Usiłował wyprowadzić z Polski kradzioną naczepę

Idźcie i siejcie ;)

Rowery, motocykle, ciągniki rolnicze, kombajny czy maszyny budowlane, takie pojazdy obok skradzionych samochodów są również coraz częściej odzyskiwane podczas prowadzonych kontroli granicznych. Tym razem funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu udaremnili wywóz z Polski naczepy pochodzącej z przestępstwa.

Na drogowym przejściu granicznym w Kukurykach, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 42-letniego obywatela Białorusi.  Kierowca samochodu ciężarowego usiłował wyprowadzić z Polski naczepę marki WIELTON o szacunkowej wartości 80 tys. zł. W czasie kontroli granicznej ustalono, iż w naczepa jest poszukiwana jako utracona na terytorium Polski.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Kierowcę oraz zestaw ciężarowy przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. W ubiegłym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) oraz podzespoły pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 16,5 mln zł.

NOSG

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.