pijany za kierownicą
Kronika służb Międzyrzec Podlaski

Pomimo zakazu usiadł pijany za kierownicą

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 33-letni mieszkaniec gm. Drelów. Wczoraj zatrzymany został do kontroli na drodze krajowej K-2 w miejscowości Rogoźniczka. Urządzenie wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Pomimo zakazu usiadł pijany za kierownicą, dożywotniego zakazu poruszania się wszelkimi pojazdami.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16:00 w miejscowości Rogoźniczka na  DK-2. Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Daewoo. Powodem kontroli był fakt, że mężczyzna popełnił wykroczenie drogowe.Za kierownicą auta siedział 33-letni mieszkaniec gm. Drelów. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 33-latek podróżował „na podwójnym gazie”. Urządzenie wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że to nie jedyne przewinienie na koncie mężczyzny. Posiada on bowiem orzeczenie wyroku sądowego zakazującego mu dożywotnio poruszanie się wszelkimi pojazdami. Nie posiadał również podczas kontroli wymaganych przepisami dokumentów.

Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.