Urząd Miasta stracił 60 drzew

Urząd Miasta stracił 60 drzew

Idźcie i siejcie ;)

Za wyrąb i kradzież 60 drzew odpowie 56-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł., a proceder trwał od początku 2017 roku. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Popełniony czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

    W miniony wtorek bialscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieży kilkunastu drzew na szkodę Urzędu Miasta. Do zdarzenia dojść miało w marcu br. na terenie kompleksu leśnego w gm. Biała Podlaska. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Funkcjonariusze ustalili, personalia osoby mogącej mieć związek ze sprawą. Okazało się, że jest to 56-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Kiedy policjanci dotarli do jego miejsca zamieszkania mężczyzna był w trakcie rozładunku drzewa. Okazał jednak dokumenty z których wynikało, że wszedł w jego posiadanie legalnie. Policjanci nie dali się zwieść zapewnieniom mężczyzny. W trakcie czynności ustalili, że jedynie cześć ze znajdującego się na posesji drzewa została zakupiona.

   Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że chcąc uniknąć odpowiedzialności dokonał zakupu dopiero, kiedy dowiedział się, że policjanci wykonują czynności w sprawie kradzieży. Funkcjonariusze wykonując czynności w sprawie ustalili, że do kradzieży na terenie wskazanej działki leśnej dochodziło już od początku 2017 roku. Łącznie łupem sprawcy padło 60 drzew. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł. 56-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Urząd Miasta stracił 60 drzew

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.