Ursusem wężykiem przez Piszczac
Kronika policyjna Piszczac

Ursusem wężykiem przez Piszczac

Postawą godną naśladowania wykazało się we wtorek troje mieszkańców Piszczaca, którzy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. O tym fakcie natychmiast powiadomili terespolskich policjantów. Kierowca ciągnika rolniczego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek przed godziną 22.00 dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu przyjął zgłoszenie dotyczące ujęcia obywatelskiego. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na ulicy Dworskiej w Piszczacu razem z dwoma innymi osobami zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci terespolskiej patrolówki.

Mundurowi ustalili, że 18-latek z Piszczaca w trakcie przejażdżki rowerowej zauważył na ulicy Dworskiej jadący „wężykiem” ciągnik rolniczy marki Ursus. Wszystko wskazywało na to, że jego kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie z traktora wypadł na ulicę siedzący wcześniej na jego błotniku pasażer. Nastolatek wykorzystując fakt, że ciągnik zatrzymał się, podbiegł do niego i zabrał kluczyki amatorowi jazdy „na podwójnym gazie”. Kierowca traktora i jego pasażer próbowali oddalić się z miejsca zdarzenia, na szczęście z pomocą 18-latkowi przyszły dwie mieszkanki Piszczaca. Wspólnymi siłami udało im się uniemożliwić nietrzeźwym mężczyznom ucieczkę do czasu przyjazdu policjantów.

Badanie stanu trzeźwości kierującego ursusem 62-latka z Piszczaca Trzeciego wykazało, że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu u pasażera ciągnika rolniczego przekroczyło trzy promile.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy trojga mieszkańców Piszczaca. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie pijanego kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.