Uprawiał konopie indyjskie
Kronika policyjna Rokitno

Uprawiał konopie indyjskie

Za uprawę konopi oraz posiadanie znacznej ilości marihuany odpowie 43-latek z gminy Rokitno. Na ujawnionej plantacji policjanci z Terespola zabezpieczyli 117 krzaków, a w miejscu zamieszkania mężczyzny znaczną ilość marihuany. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Terespolu ujawnili na terenie gminy, plantację konopi innych niż włókniste. Rośliny znajdowały się w doniczkach na dwóch ogrodzonych działkach, na terenie nieużytków rolnych, w miejscu trudno dostępnym. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 117 roślin z wykształconym już kwiatostanem.

Miejsce ich wysadzenia było dokładnie przygotowane, a „nielegalna uprawa” pielęgnowana. Właśnie przy tej czynności funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Rokitno. W trakcie wykonywanych w sprawie czynności, w miejscu jego zamieszkania, policjanci ujawnili kilkadziesiąt gram suszu. Po wstępnym badaniu potwierdzili, że jest to marihuana. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia niemal 350 porcji dealerskich tego narkotyku.

43-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za uprawę konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela, jak również posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

Wczoraj wobec 43-latka Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.