UKS OLIMPIA Biała Podlaska-KKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki
Fotorelacja UKS Olimpia Biała Podlaska

Ale to był mecz!!! Olimpia na własnym parkiecie pokonuje w rzutach karnych KKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki.

W niedzielę (04.11) meczem na własnym boisku Olimpia rozpoczęła rundę rewanżową w II lidze piłki ręcznej mężczyzn. Cóż to był za mecz. Zwroty akcji niczym w brazylijskiej telenoweli, no może trochę przesady tam zmiana akcji trwa 100 odcinków, Olimpii wystarczyły połowy, dwie 😉

Pierwszej połowy w zasadzie nie warto opisywać. Nasi szczypiorniści wyglądali na zmęczonych, piłka wyraźnie im przeszkadzała, nie wspominając o rywalach, wynik 17:23 dla Włókniarza.

Ale druga połowa…

Nie wiem co brali w szatni w każdym bądź razie diler dobry 😉 Olimpia na drugą połowę wychodzi całkowicie odmieniona. W kwadrans doprowadzają do remisu, wydaje się, że już nic nie ocali rywali od druzgoczącej porażki gdy nagle nasi ponownie opadają z sił. Goście zdobywają przewagę i to Olimpia musi gonić wynik. W ostatniej minucie meczu w dramatycznych okolicznościach – nie wykorzystana 100% sytuacja, jednak sędziowie odgwizdują rzut karny – odrabiają dwie bramki, remis 37:37. O wyniku zdecydują rzuty karne.

I tutaj znowu dramaturgia, jak to przy rzutach karnych, jednak doskonała postawa bramkarza Huberta Niedzielskiego i jego dwie świetne interwencje pozwalają remisowo-zwycięsko zejść z parkietu z 2 oczkami na koncie.

Przypomnijmy zasady punktacji: w przypadku wygranej w meczu (w ciągu 60 minut) drużyna wygrywająca zdobywa 3 punkty, przegrana 0.

Trochę inaczej sprawa wygląda w przypadku remisu. Drużyny dzielą się punktami zdobywając 2 lub 1 punkt. O ich przyznaniu decydują właśnie rzuty karne, zwycięski remis daje 2 punkty, remis przegrany 1 punkt.