Ukrywał nielegalne papierosy i amunicję
Aktualności z powiatu Izba Administracji Skarbowej

Ukrywał nielegalne papierosy i amunicję

Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Lublinie regularnie prowadzą czynności rozpoznawcze i kontrolne nakierowane na zwalczanie nielegalnego handlu przemyconymi wyrobami akcyzowymi.

Funkcjonariusze lubelskiej KAS pozyskali informację, że jeden z mieszkańców powiatu bialskiego trudni się skupowaniem przemyconych papierosów. W związku z powyższym podjęli decyzję o weryfikacji uzyskanych danych i skontrolowaniu miejsca jego zamieszkania.

23 marca br. funkcjonariusze celno-skarbowi z Działu Realizacji w Białej Podlaskiej weszli na teren wytypowanej posesji. Podczas przeszukania pomieszczeń ujawnili w różnych schowkach 262 paczki papierosów marki „Mińsk”, „NZ” i „Premier” bez znaków polskiej akcyzy o rynkowej wartości ponad 3,4 tys. zł. Ponadto, w trakcie realizacji czynności kontrolnych zwrócili uwagę na plastikową torbę znajdującą się w miejscu składowania różnego rodzaju zużytych rzeczy i śmieci. Wewnątrz „reklamówki” wykryli amunicję, łącznie 100 sztuk nabojów typu Luger 9 mm  i 5 sztuk 7,62 mm oraz 2 sztuki do broni gładkolufowej kaliber 12/70 mm. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji z Terespola, który zabezpieczył niebezpieczne znalezisko.

Postępowanie w sprawie obrotu przemyconymi wyrobami akcyzowymi prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy – Delegatura w Białej Podlaskiej. Oddzielne czynności dotyczące nielegalnego posiadania amunicji wykonuje policja.

 

 

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.