Ukryli się w naczepie ciężarówki jadącej z Serbii do Rosji

Ukryli się w naczepie ciężarówki jadącej z Serbii do Rosji

Idźcie i siejcie ;)

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Koroszczyna oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola zatrzymali czterech nielegalnych migrantów. Osoby ukryte były w naczepie ciężarówki jadącej z Serbii do Rosji. W tym roku jest to już szósty przypadek ujawnienia na terenie województwa lubelskiego nielegalnych migrantów ukrytych w naczepie tira.

 Kierownik zmiany Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna przejeżdżała wzdłuż kolejki pojazdów ciężarowych stojących przed terminalem w Koroszczynie – by zweryfikować liczbę ciężarówek oczekujących na odprawę. W pewnym momencie funkcjonariuszka zauważyła poruszenie wśród kierowców stojących przy samochodach na serbskich numerach rejestracyjnych. Nabrała podejrzeń, że w pojazdach mogą być ukryci nielegalni migranci. Potwierdziły to odgłosy dobiegające z jednej z ciężarówek, po tym jak zastukała w drzwi pojazdu.

O zdarzeniu poinformowany został patrol Straży Granicznej z placówki w Terespolu. Pojazdy, eskortowane przez Straż Graniczną, trafiły pod rampę rewizyjną na terminalu w Koroszczynie. Tam funkcjonariusze KAS i SG przeprowadzili szczegółową kontrolę ciężarówek. W jednym z pojazdów, przewożących z Serbii do Rosji środki czystości, funkcjonariusze ujawnili czwórkę nielegalnych migrantów. Było to dwóch mężczyzn (ob. Afganistanu) oraz para nastolatków (ob. Afganistanu i Pakistanu).

Funkcjonariusze ustalili, że cała czwórka nie posiada dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski. Nielegalni migranci zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, zaś w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Krajem docelowym ich wyprawy miały być Włochy, jednak, ku ich zaskoczeniu, znaleźli się w pobliżu granicy z Białorusią.

Zgodnie z decyzją sądu osoby pełnoletnie trafią do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, zaś nastolatkowie zostaną umieszczeni w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Funkcjonariusze SG badają obecnie okoliczności tej nielegalnej migracji.

W tym roku jest to już szósty przypadek zatrzymania na terenie woj. lubelskiego nielegalnych migrantów, którzy ukryci w naczepie tira, podróżując przez granicę wewnętrzną UE, trafiają do Polski. Wszyscy zatrzymani w rozmowie z funkcjonariuszami przyznawali, że chcieli dotrzeć do Francji, Włoch lub Wielkiej Brytanii.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.