policja biała podlaska

Ukradli kartę bankomatową i korzystali z niej przez 2 dni

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży z włamaniem na konto bankowe mieszkańca miasta. Amatorzy cudzego mienia przez dwa dni korzystali ze skradzionej karty płacąc nią za zakupy i usługi hotelowe. Dokonali też wypłaty gotówki. W efekcie pokrzywdzony stracił ponad 2 tysiące złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszała już 26-letnia bialczanka. Za popełnione czyny grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie marca br. do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta, który oświadczył, że nieznana osoba skradła należącą do niego kartę bankomatową. Dodał, że sprawca korzystał z niej zarówno wypłacając gotówkę w bankomacie, jak też płacił za zakupy i usługi hotelowe. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Z informacji przekazanych przez mężczyznę wynikało, że do zdarzenia doszło kilka dni przed zgłoszeniem podczas imprezy alkoholowej, pokrzywdzony nie był jednak w stanie podać szczegółów w jakich doszło do utraty jego własności.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i szczegóły wykonanych płatności. Ustalili również personalia osób podejrzewanych o udział w sprawie. Okazało się, że uczestniczyły one we wspólnej imprezie ze zgłaszającym. Po kradzieży przeniosły się do jednego z hoteli na terenie miasta.

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 26-letnią mieszkankę Białej Podlaskiej. Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Obecnie trwają czynności mające na celu zatrzymanie drugiego z ustalonych sprawców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.