Ukradli kable ze ścieżki rowerowej

Ukradli kable ze ścieżki rowerowej

Podzielcie się informacją

Za kradzież kilkuset metrów przewodów elektrycznych z terenu nowo budowanej ścieżki rowerowej odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 26 i 28-lat. Wartość strat oszacowana została na kwotę 14 000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Obaj usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w połowie listopada ubiegłego roku w Białej Podlaskiej. Nieznani wówczas sprawcy skradli z terenu nowo budowanej ścieżki rowerowej na odcinku: Aleja Jana Pawła II- ulica Brzegowa kilkaset metrów przewodu elektrycznego. Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę 14 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w sprawie. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy miasta w wieku 26 i 28 lat. W miejscu ich zamieszkania policjanci ujawnili część skradzionych przewodów. Sprawcy zbywali je na skupach złomu na terenie miasta i gminy Biała Podlaska. Funkcjonariusze również tam zabezpieczyli cześć skradzionego mienia.

Mężczyzn zatrzymano do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z zatrzymującymi ich policjantami tłumaczyli, że przechodząc zobaczyli wystające z  ziemi przewody. To wówczas przyszedł im do głowy pomysł kradzieży. „Amatorzy cudzego mienia” usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.