Ukradł znajomej sprzęt rolniczy i elektronarzędzia

Ukradł znajomej sprzęt rolniczy i elektronarzędzia

Idźcie i siejcie ;)

Czasy szarmanckich złodziei minęły bezpowrotnie. Teraz okradają nawet i znajomych. Przekonała się o tym mieszkanka gminy Wisznice, którą okradł znajomy z sąsiedniej gminy Sosnówka. Łupem sprawcy padł sprzęt rolniczy i elektronarzędzia. Straty oszacowano nad ponad 15 tys. zł.

W sobotnie popołudnie dyżurny komisariatu w Wisznicach powiadomiony został o kradzieży z włamaniem do jakiej doszło na terenie gm. Wisznice. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nieznany sprawca włamał się na teren ogrodzonej posesji, z której skradł znajdujący się  tam sprzęt, w tym rolniczy. Jego łupem padły m.in. pług, brony, kultywator, podnośnik hydrauliczny oraz betoniarka.

Dodatkowo „amator cudzego mienia” włamał się do jednego z budynków gospodarczych, które znajdowały się na posesji. Tu skradł m.in. elektronarzędzia oraz meble kuchenne. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 15,5 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci Zespołu Kryminalnego komisariatu w Wisznicach. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec gm. Sosnówka. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Za popełniony czyn grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali całość skradzionego mienia, którego część sprawca zdążył sprzedać na jednym ze skupów złomu.

Wczoraj 35-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. W rozmowie z policjantami przyznał, że wiedział o znajdującym się w miejscu kradzieży sprzęcie, gdyż znajdował się  on na posesji zamieszkiwanej przez jego znajomą.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Wisznice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.