policja biała podlaska

Ukradł telefon a potem oferował pomoc w jego odnalezieniu

Podzielcie się informacją

Za kradzież telefonu odpowie 40-letni mieszkaniec gminy Rokitno. Sprawca wszedł do domu wykorzystując otwarte drzwi i nieobecność domowników. Po ukryciu wartego 2,5 tysiąca złotych urządzenia oferował właścicielce pomoc w jego odnalezieniu. 40-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę na terenie gminy Rokitno. Z informacji pokrzywdzonej wynikało, że nieznany sprawca skradł należący do niej telefon komórkowy. Amator cudzego mienia wykorzystał fakt, że kobieta wyszła z domu nie zamykając drzwi na klucz. Kiedy po około pół godziny wróciła, zauważyła brak telefonu. Wartość strat pokrzywdzona oszacowała na kwotę 2,5 tysiąca złotych.

Dodała, że o kradzież podejrzewa znanego jej z widzenia mężczyznę. Ten odwiedził ją  po około godzinie od zdarzenia. Stwierdził wówczas, że wie kto ukradł jej telefon. Gdy kobieta oświadczyła, że powiadomi policję, ten uciekł.

Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze janowskiego komisariatu. Zatrzymali odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Okazało się, że jest to 40-letni mieszkaniec gminy Rokitno. Ten początkowo twierdził, że nie ma nic wspólnego z zaistniałą kradzieżą. Jednak w trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności przyznał się do kradzieży jak też wskazał ukrycie telefonu.

Mienie wróciło do właścicielki, natomiast 40-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Rokitno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.