policja biała podlaska

Ukradł kasetkę z pieniędzmi z busa a to niejedyne przestępstwa

Podzielcie się informacją

Zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży usłyszał 33-latek z powiatu łęczyńskiego. Mężczyznę zatrzymali bialscy policjanci w związku kradzieżą kasetki z gotówką. Funkcjonariusze szybko ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie „amatora cudzego mienia”. Łączna wartość strat oszacowano na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przed weekendem dyżurnego bialskiej komendy powiadomiono o kradzieży kasetki z pieniędzmi z busa pasażerskiego. Do zdarzenia doszło na terenie dworca autobusowego, a sprawca wykorzystał niezamknięte drzwi auta. Straty oszacowane zostały wówczas na kwotę 700 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 33-letni mieszkaniec gminy Łęczna. Mężczyznę zatrzymano na terenie Białej Podlaskiej.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie „amatora cudzego mienia”. Podejrzany jest również o usiłowanie kradzieży z włamaniem do autobusu oraz kradzież telefonu komórkowego, z jednego z bialskich sklepów. Do tych zdarzeń doszło tego samego dnia, co do zgłoszonej kradzieży.

Dodatkowo mężczyzna odpowiadał będzie również za kradzież, do której doszło kilka dni wcześniej na terenie Lublina. W tym wypadku sprawca z niezamkniętego busa skradł plecak, a w nim gotówkę i dokumenty. Łączna wartość powstałych strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Policjanci realizujący czynności w sprawie odzyskali większość skradzionego mienia.

33-latek usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.