policja biała podlaska

Ujawnili nielegalne przyłącze do sieci elektrycznej

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci podczas wspólnych działań z pracownikami Zakładu Energetycznego ujawnili na terenie posesji zamieszkiwanej przez 40-letniego mieszkańca miasta nielegalne przyłącze do sieci elektrycznej. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy, w tym od jak dawna trwał nielegalny proceder. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z pracownikami Zakładu Energetycznego w Białej Podlaskiej weszli na wytypowaną posesję na terenie miasta. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 40-latek może dokonywać nielegalnego poboru energii elektrycznej.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili na strychu budynku nielegalne przyłącze umożliwiające podłączenie instalacji z pominięciem układu pomiarowego. Umożliwiło to mieszkańcowi posesji darmowe korzystanie z energii elektrycznej. Przyłącze zdemontowano i zabezpieczono. Policjanci wyjaśniają teraz wszelkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają między innymi jak długo trwał nielegalny proceder i jakie straty poniósł dostawca prądu.

Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jest to zawsze przestępstwo bez względu na wartość poniesionych strat.

 

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.