Udaremnili przemyt ponad 20,3 tys. paczek papierosów

Udaremnili przemyt ponad 20,3 tys. paczek papierosów

Podzielcie się informacją

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Koroszczyna udaremnili przemyt do Polski ponad 20,3 tys. paczek papierosów. Przemyt ukryty był w dwóch ciężarówkach wjeżdżających do Polski z Białorusi. Rynkowa wartość wykrytych papierosów to ponad 300 tys. zł.

Oba wjeżdżające do Polski pojazdy przeskanowane zostały na urządzeniu rentgenowskim – i w obu przypadkach obraz skanowania wskazywał na nieprawidłowości. Ciężarówki skierowane zostały więc do szczegółowej rewizji. W trakcie kontroli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli w nich łącznie 20 351 paczek przemycanych papierosów.

W pierwszej skontrolowanej ciężarówce za skrytkę dla nielegalnych wyrobów tytoniowych posłużył odpowiednio przerobiony dach naczepy. Funkcjonariusze wydobyli stamtąd ponad 10,3 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. W drugiej ciężarówce papierosy ukryte były pomiędzy workami z legalnie wwożonym ładunkiem pelletu. Funkcjonariusze znaleźli tam 10 tys. paczek wyrobów akcyzowych.

Papierosy trafiły do magazynu depozytowego KAS. Po orzeczeniu przez właściwy sąd przepadku na rzecz skarbu państwa zostaną zniszczone.

Przeciwko kierowcom wszczęte zostały sprawy karno-skarbowe.

Jako dowód w jednej ze spraw zajęty został ciągnik siodłowy wraz z naczepą, której dach przerobiony był na potrzeby przemytu.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.