"Udany" weekend bialskiej grupy "Speed"

“Udany” weekend bialskiej grupy “Speed”

Idźcie i siejcie ;)

W miniony weekend kolejni kierujący przekonali się o poważnych konsekwencjach jazdy z prędkością powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym. W sześciu przypadkach „amatorzy szybkiej jazdy” zatrzymani przez policjantów stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące. W większości otrzymali też wysokie mandaty i punkty karne. W jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest priorytetowym zadaniem policjantów z bialskiej drogówki. Każdego dnia patrolując teren powiatu zwracają uwagę na zachowania uczestników, w tym prędkość z jaką poruszają się kierowcy pojazdów.

Miniony weekend pokazuje że część kierowców nadal lekceważy obowiązujące przepisy. Tylko w ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali uprawnienia sześciu kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h. Do wszystkich zatrzymań doszło na DK-2 w miejscowości Tłuściec. W sobotę tylko w ciągu niewiele ponad 1,5 godziny policjanci z bialskiej grupy Speed zatrzymali trzech kierowców, którzy znacznie przekroczyli obowiązującą prędkość.  

Kilka minut po godz. 8.00 funkcjonariusze zauważyli jadące z dużą prędkością Audi. Kiedy sprawdzili prędkość z jaką porusza się osobówka okazało się, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km. Gdy zatrzymali pojazd do kontroli ustalili, że za jego kierownicą pojazdu siedzi 54-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego.

Kwadrans później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejne auto, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 40-letnia mieszkanka powiatu otwockiego kierując oplem pędziła w terenie zabudowanym z prędkością 112 km/h. Około godz. 9:40 mundurowi zatrzymali trzeciego kierowcę z „ciężką noga”. Radar wykazał, że 37-letni mieszkaniec Kutna, kierując samochodem osobowym marki KIA, przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 66 km.

Również wczoraj bialski Speed zatrzymał trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h. Tym razem poczynania kierowców uwiecznił policyjny videorejestrator.

"Udany" weekend bialskiej grupy "Speed"
zdjęcie z videorejestratora

Po godz. 13.00 policjanci zatrzymali niechlubnego rekordzistę. 24-letni mieszkaniec gm. Parczew kierując mercedesem jechał z prędkością 118 km/h. Tego dnia policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierowców, którzy za nadmierną prędkość stracili uprawnienia do kierowania około godz. 13.45 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli  41-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego kierującego VW-em. Tu urządzenie wykazało przekroczenie prędkości o 58 km/h. Dwadzieścia minut później policjanci  ujawnili kolejne znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości. 46-letni mieszkaniec Warszawy kierując audi również jechał z prędkością 108 km/h.

Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące. W większości przypadków otrzymali wysokie mandaty i punkty karne. W jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach.

   Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.