Udane występy Zespołu FLESZ na turnieju w Łęcznej
Fotorelacja Kultura Terespol

Udane występy Zespołu FLESZ na turnieju w Łęcznej

W piątek 18 maja trzy Formacje Tańca Nowoczesnego FLESZ: Fqueens, Flesz Mini i Flesz Dance Company oraz 8 solistek i jeden duet wzięły udział w XIV Turnieju Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Łęcznej.

To był nasz pierwszy start w tym turnieju i za razem bardzo udany. Rywalizowaliśmy w wielu kategoriach wiekowych z grupami i tancerzami z Piotrowic, Krasnegostawu, Parczewa, Łęcznej, Zofiówki, Białej Podlaskiej, Strzeszkowic, Bychawy, Biskupic, Milejowa, Piasek, Niemców, Świdnika, Trawników, Płouszowic, Kraśnika, Cycowa, Jastkowa, Łęg i Lublina. Łącznie w Łęcznej tego dnia wystąpiło blisko 1000 tancerzy. Poziom był bardzo wysoki a konkurencja bardzo liczna.

Bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z naszego duetu: Sandra Jaszczuk i Marta Ostapczuk, które pokonały 19 innych duetów. Tańczyły w kilku rundach i wygrały swoją kategorię, zdobywając złote medale.

FQueens i Flesz Mini startowały w kategorii formacje ,,hip hop juniorzy” i zdobyły dwa wyróżnienia na 12 zespołów w tej kategorii.

Najstarsza formacja Flesz Dance Company zajęła III miejsce na 7 bardzo dobrych zespołów w kategorii formacje ,,hip hop seniorzy”.

Nasze solistki również zaprezentowały się bardzo dobrze. Najmłodsza Małgosia Wasiluk startowała w kategorii 7-8 lat ,,hip hop solo” wspólnie z 17 solistami i przeszła do finału, pokonała kilkanaście osób i znalazła się w pierwszej piątce, a był to jej pierwszy start solo i to na wyjeździe.

W kategorii ,,hip hop solo juniorzy” startowało 5 naszych tancerek: Aleksandra Pietrusik, Joanna Poleszczuk, Maja Prokopiuk, Aleksandra Żukowska i Martyna Wawryszuk. Dziewczyny tańczyły świetnie, ale miały najliczniejszą konkurencję, ponieważ w ich kategorii tańczyło 51 tancerzy. Maja Prokopiuk i Aleksandra Żukowska przeszły do drugiej rundy. Świetnie zatańczyły też nasze solistki w kategorii ,,hip hop solo seniorzy”: Natalia Szołoniuk i Izabela Orepuk, to też był ich pierwszy start w kategorii.

Podsumowując, konkurs bardzo nam się podobał, przetarliśmy szlak i wypadliśmy całkiem nieźle. Trzymajmy kciuki za nasze solistki, duet i formacje w następnych konkursach 😉

Autor: MAGDALENA WIECZOREK

Foto: Flesz

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.