Uciekł po zderzeniu aut - miał 2,6 promila

Uciekł po zderzeniu aut – miał 2,6 promila

Idźcie i siejcie ;)

36-letni mieszkaniec gminy Terespol odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Wczoraj wieczorem w Białej Podlaskiej na ul. Sidorskiej zderzył się z innym pojazdem. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna ma 2.6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione czyny grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 21 dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o ujęciu sprawcy kolizji, który początkowo uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol bialskiej drogówki.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że na ul. Sidorskiej kierowca jadącego z przeciwka samochodu osobowego marki Alfa Romeo, nagle zjechał na przeciwny pas wprost pod jego auto. Kierujący volvo chcąc uniknąć zdarzenia hamował oraz zjechał na trawiaste pobocze. Pomimo tego pojazdy zderzyły się lusterkami. Po zdarzeniu kierowca alfy nie zatrzymał się odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Wówczas zgłaszający ruszył z nim w pościg, informując o wszystkim stróżów prawa. Do zatrzymania pojazdu doszło na Al. Solidarności.

Kiedy na miejsce zdarzenia dotarł patrol policji funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą Alfa Romeo siedzi 36-letni mieszkaniec gm. Terespol. Policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Urządzenie wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna w takim stanie przewoził pasażerów. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 36-latek nie posiada również uprawnień do kierowania.

W rozmowie z policjantami mężczyzna oświadczył, że nie zatrzymał się po zdarzeniu, gdyż do jego zdaniem do niczego nie doszło. W jego samochodzie jedynie złożyło się lusterko. Teraz o dalszym losie „amatora jazdy na podwójnym gazie” zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Bialskie Forum najlepsze informacje Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.