Ubrani w policyjne mundury podawali się za warszawskich funkcjonariuszy

Ubrani w policyjne mundury podawali się za warszawskich funkcjonariuszy

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat, którzy ubrani w policyjne mundury podawali się za warszawskich funkcjonariuszy. Z ustaleń policjantów wynika, że w ten sposób wykonywali czynności z mieszkanką miasta świadczącą usługi wróżbiarskie. Wczoraj obydwaj usłyszeli zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczyli chęcią nakręcenia materiału, którzy zamierzali umieścić w znanym serwisie internetowym. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

W sobotnie popołudnie dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy ubrani w policyjne mundury prawdopodobnie podszywają się pod funkcjonariuszy Policji. Z relacji jednej ze zgłaszających wynikało, że nieznajomi pod klatką bloku zamienili swoje kurtki na umundurowanie policyjne.

Do zdarzenia dojść miało na jednym z bialskich osiedli. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy szybko ustalili, w którym mieszkaniu obecnie przebywają nieznajomi. Potwierdzili też wstępne ustalenia. We wnętrzu mieszkania bialczanki świadczącej usługi wróżbiarskie zastali dwóch mężczyzn ubranych w policyjne mundury. Okazało się, że są to mieszkańcy Warszawy w wieku 26 i 28 lat. Zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

W trakcie rozmowy z bialczanką funkcjonariusze ustalili, że jeden z mężczyzn skontaktował się z nią twierdząc, że jest policjantem z Warszawy,  który prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety. Do tego zdarzenia miało dojść nieopodal Białej Podlaskiej. Mówił, że potrzebuje jej pomocy w zakresie wskazania sprawcy tego czynu. Telefoniczny rozmówca przyjechał na umówione spotkanie z drugim mężczyzną. Podczas wizyty mężczyźni między innymi zabrali pokrzywdzoną w miejsce wskazane przez nich jako miejsce zabójstwa.

Zatrzymali mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli faktem, iż są internetowymi twórcami filmowymi, którzy lubią stawiać ludzi w nietypowych sytuacjach i nagrywać ich reakcje, które wrzucają do sieci. Wczoraj obydwaj usłyszeli zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara do roku pozbawienia wolności. Mężczyźni odpowiedzą również za popełnione wkroczenie.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.