Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku

Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku

Idźcie i siejcie ;)

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie poszkodowanemu pomocy odpowie 19-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. W sobotni wieczór mężczyzna kierując audi potrącił pieszego, który w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Sprawca razem z pasażerką zbiegł z miejsca wypadku. Wczoraj wobec 19-latka Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował tymczasowy areszt. Zarzuty w tej sprawie usłyszała też pasażerka pojazdu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 20:00 w miejscowości Ludwinów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że 36-letni pokrzywdzony, który najprawdopodobniej leżał na jezdni został przejechany przez kierującego samochodem. Niestety kierowca nie zatrzymał się by udzielić pomocy pieszemu. Pomimo reanimacji 36-latek zmarł.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania kierującego samochodem. Tego samego wieczoru ustalili że w zdarzeniu uczestniczył pojazd marki audi a4. Mundurowi odnaleźli uszkodzone auto. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że podrożała nim para 19-latków. Obydwoje byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. Osoby te zatrzymane zostały do wyjaśnienia.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci janowskiego komisariatu potwierdzili, że w chwili zdarzenia pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec młodzieńca środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Odpowiadał będzie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszała też 19-letnia mieszkanka gminy Łosice, która odpowiadać będzie za nieudzielenie pomocy. W jej przypadku Prokurator zastosował dozór. O dalszym losie nastolatków zdecyduje Sąd.

O zdarzeniu informowaliśmy w poniedziałek Po potrąceniu uciekli z miejsca zdarzenia, mężczyzna zmarł

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Leśna Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.