policja biała podlaska

Twierdził, że szuka jelenia, poroża jelenia

Idźcie i siejcie ;)

Za niestosowanie się do wyroku sądu odpowie 28-letni mieszkaniec gm. Terespol. Mężczyzna kierując samochodem wbrew zakazowi na widok policjantów próbował uniknąć odpowiedzialności porzucając auto na jednej z napotkanych posesji. Zatrzymany przez mundurowych twierdził, że nie kierował pojazdem, a w rejonie lasu poszukuje poroży jelenia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w miejscowości Dobrynka. Funkcjonariusze komisariatu w Terespolu patrolując teren gminy Piszczac, zauważyli za kierownicą mijającego ich pojazdu znanego im osobiście mieszkańca gminy Terespol. Z informacji policjantów wynikało, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi natychmiast zawrócili za kierowcą Audi. Ten jednak by uniknąć odpowiedzialności skręcił na teren jednej z napotkanych posesji porzucając samochód. Dzięki informacjom przekazanym przez świadka, funkcjonariusze ustalili dokładnie miejsce porzucenia auta i kierunek ucieczki kierowcy oraz zatrzymali go. Jeden z policjantów zauważył mężczyznę w rejonie lasu. Ten początkowo twierdził, że nie kierował samochodem, a w tej chwili  poszukuje poroży jelenia. Na nic zdały się jednak jego wyjaśnienia.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili również że jest to 28-letni mieszkaniec gm. Terespol, który posiada zakaz prowadzenia pojazdów aż do listopada przyszłego roku. Mężczyzna jest znany mundurowym. Na początku marca br. 28-latek zatrzymany był przez funkcjonariuszy w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi. Do tego zdarzenia doszło na terenie Terespola, a urządzenie wykazało wówczas 1,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.