Turniej Szachowy pod patronatem senatora Biereckiego
Sport Terespol

Turniej Szachowy pod patronatem senatora Biereckiego

W Terespolu po raz piąty grali w szachy pod patronatem senatora. 19 stycznia w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu odbył się piąty Turniej Szachowy o Puchar Senatora RP Grzegorza Biereckiego. Zawody wzbudziły duże zainteresowanie, gdyż do gry przystąpiło aż 46 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Radzynia Podlaskiego, Konstantynowa, Mińska Mazowieckiego, a nawet z Brześcia, którego reprezentacja na czele z mistrzynią międzynarodową Tatianą Berlin liczyła 4 osoby.

Po rozpoczęciu turnieju przez sędziego głównego Sławomira Leszka oraz kilku utworach zagranych na harmonijce ustnej przez Janusza Sałtrukiewicza zawodnicy przystąpili do – stojącej na wysokim poziomie, ale przy tym uczciwej i toczonej w przyjaznej atmosferze – rywalizacji, w której najlepsi okazali się:

W kategorii kobiet: 1. Tatiana Berlin 5 pkt, 2. Anna Oleksiuk 4 pkt, 3. Hanna Nurzyńska 4 pkt.

W kategorii do 12 lat: 1. Dawid Dobosiewicz 6 pkt, 2. Michał Jóźwik 5 pkt, 3. Artur Tarasau 4 pkt.

W kategorii do 18 lat: 1. Wiktor Kukawski 4 pkt, 2. Michał Maliszewski 3 pkt, Michał Marecki 3 pkt.

W kategorii Open: 1. Mateusz Komoń 6,5 pkt (zwycięzca całego turnieju), 2. Grzegorz Olichwirowicz 5,5 pkt, 3. Piotr Lewandowicz 5 pkt.

Organizatorami turnieju byli Klub Szachowy MOK Debiut Terespol oraz Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, zaś patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Senator RP Grzegorz Bierecki.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Terespol, Fundacji „Spróbuj ponownie z nami” oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu za pomoc w organizacji turnieju. Wszystkich sympatyków królewskiej gry już teraz zapraszamy na pierwszy turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Terespola!

Tekst: Mateusz Prokopiuk

Foto: Marek Prokopiuk, Wojciech Prokopiuk, Mateusz Prokopiuk.

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.