Turniej 50-lecia AZS AWF Biała Podlaska
Fotorelacja piłka ręczna Z Białej Podlaskiej

W dniach 17-18 w Białej Podlaskiej odbył się Turniej 50-lecia AZS AWF Biała Podlaska. Z tej okazji do hali przy Marusarza zawitały drużyny SUPERLIGI: KS Azoty Puławy, SPR Stal Mielec, a także Mistrz Białorusi i uczestnik Ligi Mistrzów EHF zespół HC Meshkov Brześć. Czwartą drużną turnieju byli gospodarze AZS AWF Biała Podlaska.

Turniej rozgrywany był metodą “każdy z każdym”. W pierwszym dniu Turnieju, w meczu otwarcia zmierzyły się drużyny gospodarza – AZS AWF Biała Podlaska i mistrz Białorusi HC Meshkov Brześć. Pomimo dzielnej postawy naszych zawodników to zawodnicy Meshkov cieszyli się ze zwycięstwa w tym spotkaniu 33:40 (17:20). Zawodnikiem meczu został wybrany Marcin Stefaniec.

W drugim meczu dnia zmierzyli się ligowi rywale z SUPERLIGI: KS Azoty Puławy i SPR Stal Mielec. Wynik spotkania 29:23 (17:11) dla Azotów. Zawodnikiem meczu został Wojciech Borucki – bramkarz Azotów Puławy.

W drugim dniu turnieju każda z drużyn rozegrała dwa mecze. Poranna sesja rozpoczęła się od meczu HC Meshkov BrześćSPR Stal Mielec. Spotkanie zakończone wcale nie tak oczywistym wynikiem 37:32 (15:18), bowiem jak widać Mielec po pierwszej połowie prowadził 3 bramkami. Zawodnikiem meczy został Jaka Malus z Meshkova.

W drugim meczu tej sesji gospodarze spotkali z drużyną Azotów. Także i w tym spotkaniu Akademicy musieli uznać wyższość rywali: AZS AWF Biała Podlaska – KS Azoty Puławy 32:37 (17:19). Zawodnikiem meczu został Łukasz Rogulski (Azoty Puławy).

Układ i wyniki spotkań sprawiły, że sesja popołudniowa była rywalizacją o podium w Turnieju. Mecz AZS AWF Biała PodlaskaSPR Stal Mielec to była rywalizacja o III miejsce. Gospodarze od początku spotkania wypracowywali przewagę. Na koniec pierwszej połowy prowadzili 18:11. Druga połowa potwierdziła klasę Akademików, którzy wygrywają spotkanie 32:26. Zawodnikiem meczu został Łukasz Kandora (AZS).

Ostatni mecz okazał się finałem Turnieju, bowiem zmierzyły się drużyny, które nie zaznały goryczki porażki. Na przeciwko siebie stanęły drużyny HC Meshkov Brześć i KS Azoty Puławy. O ile pierwsza połowa mogła łudzić zawodników Azotów na zwycięstwo w tym spotkaniu, wygrywali bowiem 15:13 to druga to już zdecydowana dominacja Meshkova. Mistrzowie Białorusi sprawiali wrażenie jakby gra nic ich nie kosztowała a pierwsza połowa to tylko rozgrzewka i danie okazji rywalom okazji do “wyszumienia” się. Swoją drogą wszystkie spotkania Meshova w tym Turnieju miały podobny przebieg. Bramkę za bramką rzucają zawodnicy z Brześcia, Puławianie mogą się tylko bezradnie przyglądać. W nieoficjalnym finale 38:26 dla Meshkov Brześć. Zawodnikiem meczu został William Accambray (Meshkov).