"Trzynastego" na bialskich drogach

„Trzynastego” na bialskich drogach

Podzielcie się informacją

W czwartkowy (13.01) poranek w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi doszło do kilku zdarzeń drogowych na terenie powiatu bialskiego. Dachowały samochody osobowe w miejscowościach Rossosz, Przechodzisko i koło Janowa Podlaskiego. Strażacy m.in. otrzymali zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego pomiędzy Janowem Podlaskim, a Klonownicą Małą.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży zastano dwa samochody osobowe znajdujące się w przydrożnym rowie. Podczas rozpoznania ustalono, że pojazdy nie uległy kolizji ze sobą tylko wjechały do rowu w wyniku warunków panujących na drodze. Kierujący jednego z pojazdów został zabrany przez ZRM do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym.
W trakcie dojazdu do tego zdarzenia wypadkowi uległ średni samochód ratowniczo – gaśniczy z jednostki OSP KSRG Janów Podlaski. Kierowca samochodu strażackiego w celu uniknięcia kolizji z radiowozem policji zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prawy bok samochodu osobowego. Następnie w wyniku uderzenia pojazd OSP zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się na lewy bok. Samochodem strażackim podróżowały 4 osoby. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał i nie wymagał pomocy medycznej. Działania straży przy drugim zdarzeniu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu OSP na koła oraz wyciągnięciu go z przydrożnego rowu.
Przy tej operacji wsparcia udzielili żołnierze WOT oraz Kompani Logistycznej. Pojazd GBA 2,5/32 z OSP Janów Podlaski po wyciągnięciu z rowu nadawał się do dalszej jazdy i wrócił do jednostki na własnych kołach.
W działaniach udział brały zastępy z JRG Biała Podlaska, JRG Międzyrzec Podlaski, OSP Janów Podlaski, OSP Sławacinek Stary oraz Grupa Operacyjna z KW PSP w Lublinie.

Źródło: KMPSP Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje i wydarzenia Janów Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.