Podsumowanie akcji "Prędkość" na drogach Lubelszczyzny
Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Po trzech dniach stracił uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość

Po trzech dniach stracił uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość. Wczoraj patrol bialskiej drogówki zatrzymał kolejnego pirata drogowego. 18-letni mieszkaniec Podlaskiej Podlaskiej, przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 53 km/h. Świeżo upieczony kierowca stracił uprawnienia do kierowania, które jak sam oświadczył odebrał trzy dni wcześniej. Młodzieniec otrzymał również punkty karne i wysoki mandat. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 20:00 na Alejach Solidarności w Białej Podlaskiej. Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobową mazdę. Powodem było przekroczenie dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości. Kierowca mazdy pędził z prędkością 103 km/h. Za kierownicą auta siedział 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Młodzieniec  oświadczył kontrolującym go funkcjonariuszom, że prawo jazdy odebrał trzy dni wcześniej. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też „świeżo upieczonemu kierowcy” prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego wciąż przypominamy, żeby zdjąć przysłowiową nogę z gazu i podróżować w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

B.S.P.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.