Kronika służb Tuczna Z Białej Podlaskiej

Traktorzysta z 3 promilami wyjechał na zakupy

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 48-letni mieszkaniec gm. Tuczna. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym, mając w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Zatrzymany został w związku ze zgłoszoną interwencją. Mundurowi zatrzymali pijanemu kierowcy uprawnienia do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło po południu na terenie gm. Tuczna. Policjanci Komisariatu Policji w Wisznicach wezwani zostali na interwencję, w związku z nieporozumieniem pomiędzy małżonkami. Kiedy dotarli pod wskazany adres okazało się, że 48-latek wyjechał ciągnikiem rolniczym do sklepu. Policjanci zatrzymali mężczyznę zanim ten dotarł na miejsce. Wyczuli od niego alkohol. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Urządzenie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 48-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Pijany kierowca musi się liczyć również  z dotkliwą kara finansową.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.