Traktorzysta na podwójnym gazie

Idźcie i siejcie ;)

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 37-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym mając w organizmie 3,6 promila alkoholu. Dodatkowo „amator jazdy na podwójnym gazie” nie posiada uprawnień do kierowania. Zatrzymany został dzięki informacji przekazanej przez innego uczestnika ruchu. O dalszym losie 37-latka zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godz. 17:00 dyżurny międzyrzeckiego komisariatu przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji świadka zdarzenia wynikało, że w miejscowości  Łukowisko mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym jest nietrzeźwy i stwarza zagrożenie innym osobom. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Policjanci zauważyli mężczyznę, gdy ten zjeżdżał z drogi krajowej K-19. Zatrzymany został do kontroli drogowej. Za kierownicą pojazdu siedział 37-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Wówczas potwierdziły się przypuszczenia świadka.  Urządzenie wykazało 3,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi ustalili dodatkowo, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Wkrótce 37-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenie.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.