Tragiczny wypadek w Styrzyńcu
Biała Podlaska Kronika służb

Tragiczny wypadek w Styrzyńcu

Bialscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Styrzyniec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem 33-latek, potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Pieszy zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20:30, na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Styrzyniec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem 33-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, potrącił przechodzącego przez jezdnię pieszego. Mężczyzna znajdował się w rejonie przejścia dla pieszych. W wyniku zdarzenia 24-letni pieszy zmarł na miejscu zdarzenia. Jak ustalili mundurowi kierowca autobusu był trzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy, że  jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach.  Dostosujmy technikę jazdy do warunków drogowych, nawierzchni i natężenia ruchu. Apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Kierując pojazdem kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników na drodze jak i samej drogi, przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Natomiast poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładając elementy odblaskowe zapewniamy sobie lepszą widoczność na drodze a tym samym bezpieczeństwo, ze w porę zostaniemy zauważeni.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.