Tragiczny pożar na ul. Nowej

Tragiczny pożar na ul. Nowej

Idźcie i siejcie ;)

Dzisiaj nad ranem doszło do tragicznego pożaru w Białej Podlaskiej. Na ul. Nowej wybuchł pożar w którym spaleniu uległ drewniany dom. W trakcie akcji gaśniczej we wnętrzu budynku ujawniono ciało. Pod nadzorem prokuratora trwają czynności, które pozwolą ustalić okoliczności pożaru.

Do pożaru doszło dzisiaj około godz. 3:30 na ul. Nowej w Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia znacznemu spaleniu uległ drewniany niezamieszkały dom. W trakcie prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej, w jego wnętrzu, strażacy odnaleźli ciało. Do zdarzenia zostały zadysponowane siły i środki JRG Biała Podlaska – 2 samochody ratowniczo-gaśnicze oraz 1 specjalistyczny podnośnik hydrauliczny, 2 samochody ratowniczo gaśnicze z OSP w KSRG Sławacinek Stary i OSP Sidorki.

Z wstępnej informacji KDR-a pożarem objęty był cały budynek mieszkalny, drewniany. Nie było możliwości wprowadzenia ratowników do wnętrz budynku. Działania gaśnicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 5 prądów wody w natarciu na palący się budynek jak i do wnętrza. Po przygaszeniu  ognia wprowadzono rotę w aparatach ochrony układu oddechowego z linią gaśniczą do wnętrza budynku celem przeszukania pomieszczeń. Tam zostały odnalezione zwłoki mężczyzny.

Dalsze działania polegały na dogaszeniu pożaru z jednoczesnymi pracami rozbiórkowymi. Na miejsce działań  przybył Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskie bryg. Artur Tomczuk. Miejsce zdarzenia zostało przekazane policji do dalszych czynności. W działaniach udział brało 24 ratowników. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia nie została ustalona.

Po zakończeniu działań strażaków pracę na miejscu pożaru rozpoczęły służby śledcze. Czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Dzisiaj przeprowadzone zostaną oględziny miejsca zdarzenia w obecności biegłego z zakresu pożarnictwa.

Funkcjonariusze ustalają wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia, w tym również tożsamość śmiertelnej ofiary pożaru.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska, KM PSP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.