Tragiczny pożar w miejscowości Ostrów
Janów Podlaski Kronika służb

Tragiczny pożar w miejscowości Ostrów

Tragiczny pożar w miejscowości Ostrów. Policjanci z Janowa Podlaskiego ustalają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło wczoraj  po południu w miejscowości Ostrów. Częściowemu spaleniu uległ drewniany dom. W wyniku zaczadzenia zmarła przebywająca w nim 82-letnia jego mieszkanka. Znajdujący się pod jej opieką 3-letni wnuczek z obrażeniami niezagrażającymi jego życiu został przewieziony do bialskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed 16.00. Ogień objął dach oraz pomieszczenia użytkowe parterowego domu w miejscowości Ostrów. Dzięki ofiarnej postawie sąsiadów, z płonącego budynku przez wybite okno udało się wynieść 82-letnią jego mieszkankę oraz jej 3-letniego wnuczka, którym kobieta opiekowała się. Pozostali domownicy w tym czasie przebywali w pracy i szkole. Niestety pomimo podjętej przez służby medyczne akcji reanimacyjnej 82-latka zmarła na miejscu najprawdopodobniej na skutek silnego zaczadzenia. Jej wnuczek w stanie niezagrażającym życiu trafił do miejscowego szpitala.

W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej. Pożar strawił także dwa zaparkowane obok domu samochody.

Po zakończeniu działań strażaków pracę na miejscu pożaru rozpoczęły służby śledcze. Pod nadzorem prokuratora policjanci i biegły z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dowody, które pozwolą na ustalenie przyczyny tragicznego pożaru.

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.