Tragiczny piątek na drogach

Tragiczny piątek na drogach

Podzielcie się informacją

Do dwóch tragicznych wypadków doszło w piątek na drogach powiatu bialskiego. W ich wyniku śmierć poniosły dwie osoby. Po godzinie 18.00 miejscowości Julków 29-letni kierowca audi zderzył się z jadącym z przeciwka volvo. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Do drugiego wypadku doszło po godzinie 22.00 na krajowej dwójce podczas wyprzedzania. Obecnie ustalamy okoliczności zdarzeń oraz apelujemy o rozwagę na drodze przypominając, że alkohol oraz nadmierna prędkość to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 18.00 w miejscowości Julków (gmina Biała Podlaska). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Audi 29-letni mieszkaniec gminy Konstantynów, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z volvo. Po tym audi zjechało na pobocze, następnie uderzyło w ogrodzenie posesji i dachowało. W wyniku zdarzenia 31-letni pasażer osobówki poniósł śmierć na miejscu. 29-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie potwierdziło w jego organizmie niemal 1,5 promila alkoholu.

Drugim samochodem kierowała 21-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska. W chwili zderzenia kierująca volvo była trzeźwa. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Zarówno 21-latka jak też pasażerowie tego auta nie odnieśli żadnych obrażeń.

Do drugiego wypadku doszło około godziny 22.20 na krajowej dwójce w miejscowości Międzyrzec Podlaski. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki BMW, 20-letnia mieszkanka gminy Zbuczyn, rozpoczęła wyprzedzanie passata. W pewnym momencie zorientowała się, że może nie zdążyć wykonać tego manewru, z uwagi na jadące z przeciwka auto. Wówczas próbowała zjechać na prawy pas ruchu, gdzie zderzyła się bocznie z wyprzedzanym volkswagenem. Po tym passat zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo, natomiast BMW zjechało do rowu.

Passatem kierowała 37-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec Podlaski. W wyniku zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby, pasażerowie pojazdów.

Czynności na miejscu obydwu zdarzeń wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Obecnie ustalamy okoliczności wypadów oraz apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając, że prędkość jak też alkohol to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń drogowych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.