policja biała podlaska

Tragiczny finał poszukiwań

Podzielcie się informacją

Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionej 58-latki z gminy Drelów. Wczoraj ciało poszukiwanej od września kobiety ujawniono w rejonie zbiornika wodnego na terenie gminy Drelów. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w jej śmierci. Policjanci międzyrzeckiego komisariatu pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W drugiej połowie września policjantów międzyrzeckiego komisariatu powiadomiono o zaginięciu 58-letniej mieszkanki gminy Drelów. Jak wynikało z przekazanych przez zgłaszającego informacji kobieta prawdopodobnie wyjechała na grzyby, jednak nie powróciła do domu jak też nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Funkcjonariusze przeczesywali okolice miejsca zamieszkania, docierali do miejsc w których kobieta mogła przebywać. W działaniach poza policjantami z terenu powiatu bialskiego uczestniczyli funkcjonariusze z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wojsko, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP w powiecie. W akcję zaangażowali się  również sąsiedzi, mieszkańcy okolicznych miejscowości, znajomi i rodzina zaginionej.

Podczas prowadzonych poszukiwań użyto specjalistycznego sprzętu w tym śmigłowcowca oraz drona. Wykorzystano również psy służbowe, w tym psy tropiące z Zakładu Kynologii Policyjnej CSP w Legionowie oraz pies do wyczuwania zapachów zwłok ludzkich. Trudno dostępne tereny sprawdzane były też przy użyciu quadów.

Wczoraj po południu ujawnione zostało ciało kobiety. Znajdowało się na trudno dostępnym terenie w rejonie Jeziora Żeliźnieckiego. W trakcie wstępnej identyfikacji potwierdzono, że jest to zaginiona 58-latka. Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zabezpieczone zostało do dalszych badań. Wstępnie nie stwierdzono obrażeń mogących świadczyć o udziale osób trzecich.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Drelów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.