komenda miejska policji w Białej Podlaskiej
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Towarzysz podróży okazał się złodziejem

39-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski podejrzany jest o kradzież pieniędzy w kwocie 2600 złotych, mężczyźnie z którym wcześniej spożywał alkohol. Gdy sprawca zauważył w portfelu kompana większą ilość gotówki, wyrwał mu go z ręki. 39-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie miesiąca na terenie Białej Podlaskiej. Do dyżurnego komendy miejskiej zgłosił się mężczyzna, podając że został okradziony. Łupem sprawcy miał paść portfel, a wraz z nim dowód osobisty oraz gotówka w kwocie około 2600 zł. Zgłaszający poznał sprawcę w pociągu, którym razem podróżowali. Kiedy byli już na terenie miasta, „nowy znajomy” wyrwał portfel z ręki pokrzywdzonego. Został on znaleziony razem z dowodem, kilka dni później w jednym ze śmietników na terenie miasta.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Ustalili również, że mężczyźni spożywali wspólnie alkohol. Kiedy pokrzywdzony otworzył portfel, sprawca wyrwał mu go z rąk. Policjanci ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. W rozmowie z funkcjonariuszami, przyznał, że widząc większą gotówkę dokonał kradzieży.

Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.