Mądre, silne i zdeterminowane – kobiety WOT

Terytorialsi będą szkolić się w Ostrówku, Leśnej Podlaskiej i Lesie Stockim

Idźcie i siejcie ;)

W najbliższy weekend, 7-8 marca br. w kilku lokalizacjach naszego województwa odbędą się szkolenia żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To planowe, ćwiczenia rotacyjne, podczas, których nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki.

Terytorialsi z powiatu lubartowskiego, którzy pełnią służbę w 21 batalionie lekkiej piechoty, w najbliższy weekend będą ćwiczyć w swoim stałym rejonie odpowiedzialności, tj. gminach Firlej i Ostrówek. W ramach szkolenia zgrywającego będą doskonalić umiejętności z zakresu terenoznawstwa, pracy z mapą w terenie, poruszania się w terenie leśnym, łączności, a także organizacji bazy patrolowej.

Poza terenem wojskowym będą również szkolić się żołnierze OT z 22 batalionu lekkiej piechoty. Miejscem ich ćwiczeń będzie tym razem Las Stocki w gminie Końskowolapowiecie puławskim. Terytorialsi przejdą ćwiczenia z zakresu specjalisty w kilku grupach szkoleniowych, m.in. grupa medyczna, logistyczna, strzelecka, obsługi moździerzy, grupa strzelców wyborowych i snajperów.

Z kolei w powiecie bialskim, w Leśnej Podlaskiej odbędą się ćwiczenia zgrywające z reagowania kryzysowego z udziałem innych służb ratowniczych z regionu. Terytorialsi z 23 batalionu lekkiej piechoty będą doskonalić wiedzę i umiejętności, m.in. z udzielania pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym, prowadzenia działań poszukiwawczych, zasad izolowania obszarów i miejsc prowadzenia akcji ratowniczych, zasad prowadzenia ochrony terenu i obiektów, a także działania patroli.

Wszystkie planowane ćwiczenia odbędą się bez środków pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla mieszkańców.

Ćwiczenia w terenie to praktyczny wymiar „mobilności szkoleniowej”, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania. Organizacja takich szkoleń jest możliwa dzięki przychylności lokalnych władz i poprzedzona jest uzyskaniem odpowiednich pozwoleń oraz akcją informacyjną.

Źródło: WOT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.