Tereny rekreacyjne przy żółtej wodzie otwarte

Tereny rekreacyjne przy „żółtej wodzie” otwarte

Podzielcie się informacją

Co zrobić jak masz urokliwy ale niewykorzystany teren, chęć do pracy, chcesz miło spędzić wolny czas? Odpowiedź na to dali mieszkańcy Łobaczewa Dużego i Małego oraz okolic tworząc tereny rekreacyjne przy „żółtej wodzie”.

To właśnie z inicjatywy mieszkańców przy starorzeczu Bugu zwanym „żółtą wodą” powstała altana z zadaszeniem oraz miejsce na ognisko, grill oraz miejsce do zabaw na wolnym powietrzu. „Chcemy zaktywizować mieszkańców, wyciągnąć ich z domów. Miejsce ma służyć mieszkańcom i integracji, gdzie miło można spędzić czas” – mówi Łukasz Dragun, przedstawiciel Stowarzyszenia na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic.

Przy tak sporej inicjatywie sama praca nie wystarczy. Przywracanie terenu mieszkańcom odbyło się przy finansowym udziale Spółki dla zagospodarowania wspólnoty gruntowej we wsiach Łobaczew Duży i Mały, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic składkom członkowskim, dobrowolnym wpłatom darczyńców.

W sobotę (19 maja) odbyło się otwarcie terenów rekreacyjnych. Dmuchańce, muzyka, ognisko, kiełbaski, pyszne ogórki małosolne, zabawy i konkursy dla dzieci – oczywiście z nagrodami, tak wyglądały atrakcje dla gości. Bardziej odważni mogli skorzystać z przejażdżki bryczką z panem Romualdem Stefanowiczem i koniem Herodem. Trasa przejazdu bryczki wiodła dzikimi naburzańskimi łąkami.

Malkontentom powiem, że – chociaż sam się zdziwiłem – na terenie rekreacyjnym komarów nie było.

Najważniejsze aby chciało się chcieć, zapraszam na fotorelację.

« z 2 »

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.