Tarczobus dotrze w najbliższy piątek do Białej Podlaskiej

Tarczobus dotrze w najbliższy piątek do Białej Podlaskiej

“Tarczobus” odwiedza od 16 czerwca wszystkie powiaty województwa lubelskiego. To mobilny punkt informacyjny na temat wsparcia, które można uzyskać w ramach Lubelskiej Tarczy Antykryzysowej. W piątek 3 lipca dotrze do Białej Podlaskiej.

Mamy ponad 117 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego z lubelskiego RPO – mówił podczas inauguracji trasy Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Pracownicy urzędu będą pomagać mikro i małym przedsiębiorcom w uzyskaniu wsparcia w ramach Lubelskiej Tarczy Antykryzysowej. Warunkiem jest spadek obrotów o minimum 30 proc. z powodu pandemii koronawirusa.

– Tarcza jest jedynym tego rodzaju rozwiązaniem w Polsce, wspiera małych i średnich przedsiębiorców w prawidłowym sformułowaniu wniosku i właściwym wyborze dedykowanego instrumentu. Wbrew pozorom, to wcale nie są proste sprawy – mówi Andrzej Pruszkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Według danych statystycznych na Lubelszczyźnie bez pracy pozostaje ok. 75 tys. osób. Bezrobocie jest więc na poziomie 8 proc., a jego poziom w maju w stosunku do kwietnia wzrósł o 0,1 proc.

Ponad 117 mln zł na wsparcie przedsiębiorców daje województwu lubelskiemu3. miejsce w Polsce pod tym względem.

Bus zaparkuje 3 lipca o godzinie 11:30 na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Akcja informacyjna potrwa do godziny 13:00.

O godzinie 13:00 również na Placu Wolności odbędzie się spotkanie z wicepremierem Rządu RP i ministrem Aktywów Państwowych Jackiem Sasinem.

sasin w Białej Podlaskiej

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial