straż graniczna terespol

Szef grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków zatrzymany

Idźcie i siejcie ;)

Poszukiwany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Terespola i Korczowej szef grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków został zatrzymany w Barcelonie.

Zatrzymany,   Sergiy G. 48-letni obywatel Ukrainy, od marca 2017 roku był poszukiwany czerwoną nota Interpolu, europejskim nakazem aresztowania oraz listem gończym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Terespola oraz Korczowej w ramach śledztwa nadzorowanego przez Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

22 stycznia br. został zatrzymany na lotnisku w Barcelonie. Władze hiszpańskie wyraziły zgodę na jego przekazanie do Polski a 14 lutego został przekazany stronie polskiej, następnie osadzony  w Zakładzie Karnym w Rzeszowie.

Sergiy G. jest podejrzewany o kierowanie na terenie Unii Europejskiej, Ukrainy oraz Rosji zorganizowana grupą przestępczą zajmującą się przemytem znacznych ilości środków odurzających.

Grupa, która kierował Sergiy G. przemycała narkotyki z Hiszpanii do Rosji. Kurierzy przewozili je w specjalnie skonstruowanych skrytkach konstrukcyjnych luksusowych samochodów, które miały zmylić funkcjonariuszy dokonujących kontroli granicznej.

Prokurator skierował wniosek o przedłużenie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Ukraińcowi Grozi 20 lat więzienia i ponad milion złotych grzywny.

W lutym 2018 roku Straż Graniczna w Terespolu i Korczowej udaremniła przemyt ćwierć tony haszyszu ukrytego w samochodach marki BMW X6 oraz BMW X5. Zatrzymano troje kurierów. W maju 2019 roku zostali skazani na kare pozbawienia wolności od 3,5 do 8 lat oraz grzywny.

Źródło: SG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.