Sukces bialskiej projektantki w konkursie Red Dot Award 2017
Wisznice

Sukces bialskiej projektantki w konkursie Red Dot Award 2017

Sukces bialskiej projektantki w konkursie Red Dot Award 2017. Kołysko-huśtawka Memola znalazła się w gronie najlepiej zaprojektowanych produktów na świecie w konkursie Red Dot Award 2017. A jej autorką jest pochodząca z gminy Wisznice Agnieszka Polinski (Wiczuk).

W konkursie, zwanym Oskarami designu, wzięło udział ponad 5 tys. projektów z 54 krajów. 13 nagród przyznano polskim markom. Memola zdobyła wyróżnienie Red Dot Honourable Mention w kategorii Product Design 2017. Autorka Memoli pani Agnieszka pochodzi z Rowin z gminy Wisznice. Na stałe związana jest obecnie z niemieckim Stuttgartem.

Memola to projekt dyplomowy na wzornictwie przemysłowym na ASP w Warszawie, który pani Agnieszka stworzyła w konsultacji z lekarzem neurologiem dr n. med. Grażyną Banaszek. To kołysko-huśtawka, która rośnie wraz z dzieckiem, wspierając jego rozwój sensomotoryczny już od dnia narodzin aż do 12. roku życia. Ma różne zastosowania, może być wiszącą kołyską zastępującą łóżeczko ale może także służyć jako kosz sensoryczny, w którym maluch leży na brzuchu i wzmacnia wszystkie mięśnie. Kiedy dziecko jest już większe Memola świetnie sprawdza się jako huśtawka, niezbędna do nauki utrzymywania równowagi. Pomysł pani Agnieszki wziął się z życia i obserwacji, bowiem bratanica Zuzia była wcześniakiem mającym problemy neurologiczne typowe dla wcześniaka. Rodzice próbując pomóc dziecku, powiesili pod sufitem siedzisko materiałowe co okazało się być wybawieniem dla malucha. Pani Agnieszka w poszukiwaniu informacji na temat kołysania i rozwoju dziecka dotarła do neurolog dr n. med. Grażyny Banaszek. Tak powstał prototyp dyplomowy Memoli, tóry pani Agnieszka od razu opatentowała. W 2014 roku Memola trafiła na rynek. Jest produkowana w fabryce Deltim w Częstochowie. Teraz produkt został doceniony na międzynarodowym Red Dot Design 2017.

 

Źródło: wisznice.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.