Stypendia pomostowe w Gminie Łomazy

Stypendia pomostowe w Gminie Łomazy

Podzielcie się informacją

W Gminie Łomazy zakończył się ogłoszony nabór wniosków o przyznanie Stypendium Pomostowego 2021/2022Segment II przy  patronacie Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego i Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Tłoka” w Koszołach, w ramach XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi. Program realizowany jest przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka w Koszołach od 2015 roku.

Wnioski złożyło 4tegorocznych maturzystów. Lokalna Komisja Stypendialna w dniu
16 sierpnia br. dokonała formalnej i merytorycznej oceny wniosków oraz innych dokumentów niezbędnych do przyznania stypendiów zgodnie z Programem, zarekomendowano 3 osoby, które rozpoczną naukę na dziennych studiach I stopnia w polskich publicznych uczelniach akademickich. Dotychczas z Programu skorzystało 32 stypendystów, w tym 30 z gminy Łomazy, 2 z gminy Rossosz. Stypendia wypłacane są w 10 miesięcznych ratach, od 2021 r. po 700 zł.

Od 2020 r. Stypendyści we własnym zakresie podejmują starania i pozyskali fundatorów, którzy przekazali na konto Stowarzyszenia wysokość wkładu finansowego 10% wartości stypendium.

W roku akademickim 2021/2022 stypendystami XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych zostali:

  1. Jolanta Piętka – studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego;
  2. Paulina Mazurek – studentka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego
    w Bydgoszczy.

Stypendyści otrzymali listy gratulacyjne z rąk Wójta Gminy Jerzego Czyżewskiego i Prezesa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Tłoka” Cezarego Nowogrodzkiego podczas XXIII sesji Rady Gminy Łomazy w dniu 30 grudnia 2021 r.

Autor tekstu:

Agnieszka Horaczyńska

Źródło: UG Łomazy

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Łomazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.