Strzelał z kuszy do zwierząt, posiadał też narkotyki

Strzelał z kuszy do zwierząt, posiadał też narkotyki

Podzielcie się informacją

Na najbliższe dwa miesiące do aresztu trafił 17-latek z powiatu bialskiego. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili ponad 800 gram suszu ziela konopi. Dodatkowo młodzieniec usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Podejrzany jest bowiem o to że strzelając z kuszy pozbawił życia lisa oraz usiłował zabić inne zwierzę. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W połowie marca bieżącego roku funkcjonariusze wisznickiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące rannego kota. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca strzelił do jego pupila prawdopodobnie z łuku, a strzała pozostała w ciele czworonoga. Dzięki szybkiej interwencji zwierzę przeżyło. Sprawą zajęli się kryminalni wisznickiego komisariatu.

Funkcjonariusze ustalili personalia młodzieńca podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 17-latek z powiatu bialskiego. Dodatkowo z informacji policjantów wynikało, że młodzieniec może posiadać znaczne ilości narkotyków.

W trakcie przeszukania zamieszkiwanej przez 17-latka posesji policjanci potwierdzili posiadane informacje. Zabezpieczyli ponad 800 gram suszu konopi oraz kuszę i strzały, które odpowiadały tej zabezpieczonej przy rannym zwierzęciu. 17-letni mieszkaniec powiatu bialskiego został zatrzymany do wyjaśnienia.

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zabezpieczony susz pochodzi z wcześniejszej uprawy. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że młodzieniec podejrzany jest również o uśmiercenie lisa, do którego strzelił z kuszy. Przed zdarzeniem zwierzę miało wejść na jego posesję zamieszkiwaną przez nastolatka.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec młodzieńca tymczasowy areszt.  Młodzieniec odpowiadał będzie za uprawę konopi i wytwarzanie znacznej ilości narkotyków oraz przestępstwa z ustawy  o ochronie zwierząt. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Wisznice
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia powiat bialski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.