W całym województwie skontrolowano ponad 1800 kierujących

Stracili uprawnienia do kierowania

Idźcie i siejcie ;)

Przez cały weekend mundurowi zatrzymali łącznie 13 osób, które w terenie zabudowanym pędzili z prędkością przekraczającą tę dopuszczalną o ponad 50 km/h. Wszystkie te osoby straciły uprawnienia na 3 miesiące. Otrzymały też wysokie mandaty. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Za nami kolejny letni weekend, podczas którego nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy, w tym mundurowi wchodzący w skład grupy „Speed”. Funkcjonariusze prowadzili działania skierowane na ujawnianie niebezpiecznych zachowań na drodze.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Po godz. 17:00 na ul. Zamkowej w Białej Podlaskiej policjanci zauważyli kierującego motocyklem marki Suzuki. Mężczyzna, nie zauważając policjantów przemknął obok nieoznakowanego radiowozu, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Urządzenie wykazało, że kierowca jednośladu pędził 121 km/h, dozwoloną prędkość przekraczając o 71 km. Natomiast w miniony piątek przed godz. 13:00 w miejscowości Tłuściec na DK-2 policjanci zauważyli jadącego z dużą prędkością lexusa. Za kierownicą pojazdu siedziała 22-letnia mieszkanka Siedlec. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 82 km/h. Urządzenie wykazało 132 km/h. Dodatkowo podczas kontroli 22-latka nie posiadała prawa jazdy.

W ciągu całego weekendu mundurowi zatrzymali 13 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy zatrzymani kierowcy za popełnione wykroczenia stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, ukarani zostali też wysokimi mandatami. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali też uprawnienia dwóm kierowcom za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych jak też zniszczenie dokumentu.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.